ضرورت بازبینی در آیین‌نامه داروخانه‌ها

وزیر بهداشت با تاکید بر ضرورت انجام کار کارشناسی جهت بازبینی اجرای آیین نامه داروخانه ها، گفت: گروهی از کارشناسان شیوه نامه اجرایی این آیین نامه را تبیین کنند تا مردم دچار مشکل نشوند.

دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دیدار دکتر محمد رییس زاده عضو هیات مدیره نظام پزشکی تهران، در واکنش به اظهارات وی درباره مشکلات آیین نامه تاسیس داروخانه ها، بر لزوم انجام کار کارشناسی جهت بازبینی اجرای آیین نامه داروخانه ها تاکید کرد.

وزیر بهداشت عنوان کرد: با توجه به نگرانی صاحب نظران در خصوص احتمال توزیع نامناسب داروخانه ها، کاهش سطح دسترسی بیماران به خدمات دارویی و از دسترس خارج شدن داروخانه های مستقر در مناطق محروم و پیرامونی شهرها و دشواری مردم در دسترسی و پررنگ شدن بخش سرمایه گذار در ارائه خدمات دارویی، لازم است گروهی از کارشناسان شامل نمایندگان انجمن داروسازان، سازمان نظام پزشکی و غذا و دارو شیوه نامه ی اجرایی این آیین نامه را تیبین کنند تا مردم دچار مشکل نشوند.

آمادگی داروسازان برای خدمت هر چه موثرتر به مردم

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، در ادامه این دیدار، دکتر رییس‌زاده ضمن تشکر از وزیر بهداشت و تاکید بر آمادگی داروسازان برای خدمت هر چه موثرتر به مردم، رفع نگرانی و لحاظ شدن نظرات کارشناسی آنها را در دستورالعمل جدید خواستار شد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود