مذاکره برای مذاکره به هیچ وجه قابل پذیرش نیست

سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به همراه حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه به منظور شرکت در هفتاد و ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک حضور دارد، امشب (جمعه) در توئیتی نوشت: تنها ایران، به نمایندگی از ایران سخن می‌گوید.

وی افزود: ماموریت ما حضور در گفت‌وگوی صرفا نتیجه محور است. مذاکره برای مذاکره به هیچ وجه قابل پذیرش نیست، همین‌طور این تصور غلط که «تروریسم اقتصادی» نتیجه بخش است.

سخنگوی وزارت خارجه خاطرنشان کرد: زمان آن فرارسیده است که آن طرفی که یکجانبه برجام را ترک کرد، از خواب برخاسته و چشمان خود را به روی واقعیت بگشاید.

لازم به ذکر است، یک مقام وزارت خارجه آمریکا مدعی شده که دولت «جو بایدن» در حال تدوین برنامه‌هایی برای حالتی است که ایران به پیشرفت‌های هسته‌ای ادامه دهد و از «بازگشت به برجام» خودداری کند.

وبگاه شبکه خبری «سی‌ان‌ان» به نقل از این مقام وزارت خارجه آمریکا که خواسته اشاره‌ای به نامش نشود نوشته آمریکا و متحدانش برای بازگشت ایران به گفتگو‌های هسته‌ای صبر می‌کنند، اما صبوری واشنگتن تا ابد ادامه نخواهد داشت.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران هم که در نیویورک به سر می‌برد در گفت‌وگویی با خبرگزاری صدا و سیما با بیان این‌که در حال بررسی برای بازگشت به مذاکرات وین هستیم گفت: نباید خودمان را معطل و منتظر نتیجه مذاکرات وین بگذاریم.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود