دانش‌آموزان ذخیره استراتژیک کشور و از تبار شهید «حججی‌»ها هستند

وزیر دفاع گفت: دانش‌آموزان امروز ما از تبار شهید حججی‌ها و ذخیره‌های راهبردی و استراتژیک جمهوری اسلامی هستند که قرار است ما را به تمدن اسلامی برسانند.

امیر محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در آیین آغاز سال تحصیلی جدید در مدرسه ایمان مجتمع مسکونی شهید چمران با اشاره به اینکه تربیت و آموزش کار انبیاء و اولیای الهی است، اظهار داشت: باید به سوی علم شتافت، جهل را کنار زد و به علم عمل کرد.

وی افزود: کسانی که به دنبال علم می‌روند و عمل می‌کنند، مانند امام راحل و شهدای انقلاب و دفاع مقدس به دنبال عمل بودند تا از علم خود استفاده کنند.

وزیر دفاع ادامه داد: دانش‌آموزان امروز ما از تبار شهید «حججی» ها و آینده‌سازان این کشور هستند و باید به این دید به آنان نگاه کنیم.

امیر آشتیانی اضافه کرد: همه شهدای ما این آرزو را داشتند که شهید شوند و این دنیا برایشان اصل نبود؛ این افراد به دنبال پست و مقام و جایگاه نبودند، بلکه در پی ادای تکلیف خود بودند

وی در ادامه اظهار داشت: ما باید بدانیم که دانش‌آموزان ما ذخیره‌های راهبردی و استراتژیک جمهوری اسلامی هستند و قرار است ما را به تمدن اسلامی برسانند.

وزیر دفاع تأکید کرد: ما باید با عشق و محبت اعتماد این دانش‌آموزان را جلب کنیم که اگر چنین نشود و آنان به ما اعتماد نکنند، مسیر آموزش سخت می‌شود. ما باید به آنان اختیارات بدهیم تا تصمیم بگیرند و نظر بدهند.

امیر آشتیانی افزود: باید واقع‌بینی و درک درست از ظرفیت‌های دانش‌آموزان داشته باشیم و بدانیم علایق و سلایق آنان متفاوت است و از آنان باید همان چیزی را که علاقه‌مندند، بخواهیم که اگر جز این باشد، آنان در آینده با مشکل مواجه می‌شوند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: فرزندانمان را باید با توجیه، قانع کردن و دلیل آوردن با خود همراه کنیم. اگر والدین با زور و اجبار برخورد کنند، مسیر طی نخواهد شد؛ اما اگر مسیر تربیت درست طی شود، از آنان «قاسم سلیمانی» ها و «حججی» ها ساخته می‌شود.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود