اجازه نمی‌دهیم تروریست‌ها و صهیونیست‌ها به روابط خوب ایران با همسایگان خدشه‌ای وارد کنند

«آرارات میرزویان» وزیر امور خارجه ارمنستان که به منظور یک سفر رسمی به تهران سفر کرده است، امروز (دوشنبه) با حضور در محل وزارت امور خارجه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و پیرامون موضوعات مورد علاقه مشترک در ابعاد دوجانبه، منطقه‌‎ای و بین‌المللی گفت‌وگو کرد.

* مرزهای خود با ارمنستان را مرزهایی برای تعامل و همکاری از جمله در ارتباط با اتحادیه اقتصادی اوراسیا می‌دانیم

در این ملاقات، امیرعبداللهیان ضمن اشاره به مذاکرات مفید و سازنده رئیس جمهور کشورمان با نخست وزیر ارمنستان در حاشیه اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در شهر دوشنبه، پایتخت تاجیکستان اظهار داشت: ما مرزهای خود با ارمنستان را مرزهایی برای تعامل و همکاری از جمله در ارتباط با اتحادیه اقتصادی اوراسیا می‌دانیم.

وی ضمن تأکید بر عزم قطعی تهران برای گسترش همه جانبه روابط در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، ابراز امیدواری کرد با همکاری مشترک طرح‌ها و پروژه‌های اقتصادی بر روی زمین‌ مانده عملیاتی شده و نواقص و مشکلات مسیر جاده‌‎ای بین دو کشور به سرعت رفع شود تا تجارت بین دو کشور به سطح جدیدی گسترش یابد.

* ارمنستان آمادگی باز شدن مسیرهای مسدود شده را دارد/ علاقه‌مندی دولت ارمنستان به فعالیت تجار و متخصصان فنی ایران در بازار آن کشور

در این ملاقات وزیر امور خارجه ارمنستان نیز با تأکید بر روابط دوستانه دیرینه بین دو ملت اظهار داشت: تحولات سریع منطقه و جهان موجب شده است مقامات عالی دو کشور به تناوب و در فاصله کم با یکدیگر ملاقات کنند.

وی گفت: متاسفانه دخالت طرف‌های ثالث در بحران قفقاز موجب حضور نیروهای تروریست از عراق و سوریه در منطقه شده است.

وزیر خارجه ارمنستان اظهار داشت: ارمنستان آمادگی باز شدن مسیرهای مسدود شده را دارد، ولی برخی سنگ‌اندازی‌ها این روند را کند کرده است.

آرارات میرزویان موضع جمهوری اسلامی ایران مبنی بر غیر قابل قبول بودن تغییر مرزهای بین‌المللی را مورد تقدیر قرار داد و آن را بسیار مهم ارزیابی کرد.

وی ضمن برشمردن اقدامات کشورش برای تسهیل در مسیر تجارت دو کشور، علاقه‌مندی دولت ارمنستان به فعالیت تجار و متخصصان فنی ایران در بازار آن کشور را مورد تأکید قرار داد.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در خصوص حضور تروریست‌ها در منطقه نیز تأکید کرد: متأسفانه به دنبال تنش‌ها در منطقه قفقاز جنوبی، شاهد حضور تروریست‌های خارجی و فعالیت‌های مخرب رژیم صهیونیستی در منطقه هستیم. البته تهران اجازه نخواهد داد نیروهای تروریست و رژیم صهیونیستی به روابط خوب ایران با همسایگان خدشه‌ای وارد کنند.

«آرارات میرزویان» وزیر خارجه ارمنستان به منظور دیدار و گفت‌وگو با حسین امیرعبداللهیان همتای ایرانی خود پیش از ظهر امروز (دوشنبه) وارد فرودگاه امام خمینی (ره) شد و مورد استقبال علیرضا حقیقیان دستیار وزیر امور خارجه و مدیرکل اوراسیای وزارت امور خارجه قرار گرفت.

سعید خطیب‌ز‌اده سخنگوی وزارت امور خارجه نیز امروز در نشست هفتگی با خبرنگاران اعلام کرد که سفر میرزویان از قبل تنظیم شده بود.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود