رکورد جهانی تزریق واکسن کرونا در ایران شکسته شد

وزیر بهداشت با عنوان این مطلب که رکورد جهانی تزریق واکسن در کشور شکسته شد، گفت: هفته گذشته ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار دوز واکسن یعنی حدود کل جمعیت برخی کشورهای منطقه تزریق واکسن داشته ایم.

در جلسه‌ای که با حضور وزیر بهداشت و رئیس و اعضای فرهنگستان علوم پزشکی برگزار شد، بر ضرورت توجه بیش از پیش به حوزه بهداشت و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تاکید شد.

در ابتدای این نشست، علیرضا مرندی رئیس فرهنگستان علوم پزشکی با بیان اینکه مردم به دولت سیزدهم دل بسته‌اند و ما هم برای موفقیت این دولت دعا می‌کنیم، گفت: انشاالله روزی برسد که مسئولان وزارت بهداشت به جای درمان به بهداشت توجه ویژه‌تری داشته باشند؛ اگر گذشتگان بیش از این در حوزه بهداشت فعالیت می‌کردند شاید امروز شاهد این تعداد مرگ و میر مبتلایان به کرونا نبودیم.

وی با اشاره به اینکه فرهنگستان آمادگی دارد در زمینه‌های مختلف با وزارت بهداشت همفکری داشته باشد، در خصوص سیاست‌های کلی سلامت، عنوان کرد: گرچه مقام معظم رهبری در سال ۹۳ این سیاست‌ها را ابلاغ فرمودند اما تاکنون این سیاست‌ها اجرایی نشده است امیدواریم با پیگیری‌های وزیر بهداشت به این سیاست‌ها عمل شود چرا که در صورت تحقق این موضوع، دیگر موضوعی باقی نخواهد ماند.

مرندی با تاکید بر اینکه سلامت معنوی بسیار مورد توجه رهبر انقلاب است، گفت: سال ۹۲ گروه سلامت معنوی در فرهنگستان تشکیل شد، سازمان جهانی بهداشت سالهاست که تصویب کرده، سلامت معنوی یکی از ابعاد سلامت باشد.

متأسفانه در کشور به حوزه بهداشت بی توجهی شده است

در ادامه این نشست، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، با اظهار تأسف از بی توجهی به حوزه بهداشت در کشور بیان داشت؛ در ۱۴ سفر ی که در این مدت کوتاه به استان‌ها داشتم به خانه‌های بهداشت مراجعه کردم؛ تقریباً اکثر خانه‌های بهداشت از شبکه خارج شده‌اند که این مشکلات را باید رفع کنیم.

وی تصریح کرد: رسیدگی به موضوعاتی همچون نظام ارجاع، پزشک خانواده و پرونده الکترونیک از جمله برنامه‌های ما هستند که آنها را اجرایی می‌کنیم.

وزیر بهداشت همچنین به موضوع آموزش و صدمات جدی که به این حوزه وارد شده است، اشاره و اظهار کرد: در ارتقا می باید به موضوع آموزش اهمیت دهیم کما اینکه بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری استاد باید دانشجو پرور شود.

عین اللهی در ادامه به موضوع واکسن کرونا اشاره کرد و گفت: لطف الهی شامل حال ما شد و تحولی در این حوزه ایجاد شد. مردم هم مثل گذشته به ما کمک کردند و رکورد جهانی تزریق واکسن در کشور شکسته شد. هفته گذشته ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار دوز واکسن یعنی حدود کل جمعیت برخی کشورهای منطقه تزریق واکسن داشته‌ایم.

وزیر بهداشت عنوان کرد: این امر دوباره به ما ثابت کرد که هر اقدامی در مملکت مردمی شود موفق خواهد بود؛ در حوزه بهداشت هم اگر مردم به صحنه بیایند، توفیق خواهیم داشت. تاکنون نزدیک به ۵۶ میلیون دوز واکسن تزریق شده و این در حالی است که تا تیرماه ۵ میلیون دوز واکسن تزریق شده بود.

وی در پایان مطرح کرد: گرچه در این روزها افتخارات خوبی در واکسیناسیون جامعه دست پیدا کرده‌ایم اما دستورالعمل‌های بهداشتی همچنان باید رعایت شوند.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود