هدف بسیج این است که نشان دهد تحریم مانع پیشرفت کشور نیست

آیین افتتاح نمایشگاه ظرفیت ها و توانمندی های بنیاد تعاون بسیج با عنوان «میدان وظیفه» با حضور سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران و سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، جمعی از فرماندهان و مسئولان سازمان بسیج مستضعفین در سالن ۵ آذر این سازمان برگزار شد.

سردار سلامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه بنیاد تعاون بسیج درباره نمایشگاه «میدان وظیفه» گفت: الحمدالله نمایشگاهی که امروز دیدیم نسبت به نمایشگاه دوره قبل نشان دهنده قدم های بلند و پیشرفت‌های ارزشمندی در حوزه‌های فناوری، تدوین کتب آموزشی برای دانش آموزان، رسانه، فناوری ارتباطات و اطلاعات، گردشگری، سامانه‌های نقل و انتقالات و ترابری است.

وی افزود: همه اینها نشان می‌دهد که بسیج به صورت هدفمند در حوزه فرهنگی، رسانه خدمات اجتماعی، فناوری و علم، پیشرفت های بسیار بزرگی را طراحی کرده و گام های اولش را خیلی خوب برداشته است، همچنین جوانان خیلی خوب، هوشمند و بااستعدادی را جذب کرده است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه پیمودن این مسیر ها خیلی مهم است، خاطرنشان کرد: نقطه شروع هر مسیر مهم است، هیچ مسیر طولانی بدون برداشتن اولین قدم ها تعیین نمی شود. این مسیرها هم بدون توقف است و نقطه توقف ندارد و راه و طریق است.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: شاهد این هستیم که بسیج با نمادهای نو شوندگی، پیشرفت های به روز و قرار گرفتن در لبه های مدرن بودن در حوزه علم، فناوری، تجارت و صنعت پیش می رود که این ارزشمند است.

وی با اشاره به این که بسیج حوزه های خدمات اجتماعی را هم ان شاالله به مرور و با گسترش کمی و کیفی فتح خواهد کرد، بسیج را موتوری محرک دانست و گفت: بسیج مثل پیشران عمل کرده و سبک می سازد و مدل تولید می کند.

سرلشکر سلامی هدف اصلی را تولید مدل خواند و گفت: بسیج باید مدل یک نقش بشود و آن نقش هم تلفیق ارزش‌های اسلامی با واقعیت های میدانی است که بتواند این نقش را به عنوان یک الگو معرفی کند.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه بسیج خط‌شکن است و مرزهای جدید را تغییر می‌دهد گفت: بسیج قله‌های جدید رافتح می کند و اعتماد به نفس ملی ایجاد می‌کند.

سرلشکر سلامی در پایان تصریح کرد: هدف بسیج این است که در این عرصه تحریم ها نشان بدهد که هیچ چیزی مانع از پیشرفت کشورمان نمی‌شود و الحمدلله این نمایشگاه هم تا یک حدود زیادی این قابلیت‌ها را به اثبات می‌رساند.

همچنین جعفری دبیر اجرایی این نمایشگاه گفت: عنوان این نمایشگاه به فرموده مقام معظم رهبری مبتنی بر “همه جا بسیج را در میدان عمل ملاحظه کردید” اشاره دارد.

وی افزود: عنوان نمایشگاه “میدان وظیفه” انتخاب شده است و عرصه‌های مختلف فعالیت بسیج به نمایش گذاشته شده است.

جعفری گفت: غرفه ها با پنج محور اصلی توانمندسازی، تربیتی آموزشی، فرهنگی هنری، رسانه ای، فناوری و اطلاعات برپا شده که ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بنیاد تعاون بسیج به عنوان ستاد عمل کلی بسیج مورد نظر قرار داده شده است.

این نمایشگاه از 17 الی 21 مهر در سالن ۵ آذر سازمان بسیج مستضعفین برپا می باشد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود