دریادار تنگسیری:
هیچ ناامنی را در منطقه راهبردی خلیج فارس برنمی تابیم

دریادار تنگسیری با برشمردن برخی از رویارویی های انقلاب اسلامی با استکبار جهانی گفت: نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس ۶ عملیات موفق در مقابل آمریکای متجاوز انجام داده است که در این عملیات ها، هیمنه قدرت پوشالی آمریکا در خلیج فارس شکسته شده است.

به گزارش سپاه نیوز، دریادار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در مراسمی که به مناسبت گرامیداشت حماسه شهدای ۱۶ مهر و روز نیروی دریایی سپاه با حضور وابستگان نظامی کشورهای خارجی به میزبانی نیروی دریایی سپاه برگزار شد، ضمن خوش آمدگویی به میهمانان اظهار داشت: جمهوری اسلامی بعد از 43 سال محاصره اقتصادی و تحریم های ظالمانه محکم ایستاده است.

دریادار تنگسیری با برشمردن برخی از رویارویی های انقلاب اسلامی با استکبار جهانی گفت: نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس ۶ عملیات موفق برابر آمریکای متجاوز انجام داده است که در این عملیات ها، هیمنه قدرت پوشالی آمریکا در خلیج فارس شکسته شده است، چون راه ما راه حق بود و به خدا توکل کردیم، پیروز شدیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: ما هیچگاه در خلیج فارس شروع کننده جنگ نبودیم. با اینکه آمریکایی ها نفتکش ها، سکوها و پایانه های نفتی ما را هدف قرار می دادند ما خویشتن داری کردیم، بعد از این همه خسارتی که آنها به ما وارد کردند، ما وارد جنگ یک و نیم ساله با آمریکایی ها شدیم و ۶ سیلی محکم و عبرت آموز به آنها زدیم.

سردار تنگسیری گفت: شهید مهدوی و همرزمانش در یک حماسه بزرگ، مستقیم و نابرابر هیمنه قدرت پوشالی آمریکای جنایتکار را خُرد کردند و نقطه عطفی را در تاریخ مبارزات ملت ایران در مقابل استکبار جهانی رقم زدند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به راهبرد امنیت، صلح،‌ صفا و آرامش در خلیج فارس گفت: ما هیچ ناامنی و درگیری را در این منطقه راهبردی برنمی تابیم، خلیج فارس خانه ما و کشورهای همسایه ما است. امریکایی ها در خلیج فارس جایی ندارند. زیرا هرجایی که حضور یافتند ناامنی را با خود آوردند.

دریادار تنگسیری تصریح کرد:حضور نامشروع رژیم جعلی اشغالگر قدس، امنیت این منطقه راهبردی را مختل می کند و هزینه سنگینی را بر آن تحمیل خواهد کرد. زیبنده کشورهای مسلمان منطقه نیست که یکی از جنایتکارترین رژیم ها که قبله اول مسلمین را اشغال کرده است در این منطقه حساس حضور پیدا کند.

سردار تنگسیری با تاکید بر اینکه پیام خون شهید مهدوی و همرزمانش برقراری صلح، ثبات و امنیت در خلیج فارس است. ما همواره در دفاع از مظلوم و در مقابل ظالم ایستاده ایم، گفت : امروز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یک قدرت واحد در مقابل هر متجاوزی که بخواهد دست درازی به منافع نظام اسلامی کند، با صلابت خواهند ایستاد و دست متجاوز را قطع و پایش را می شکنند و چشمش را کور می کنند.

وی در ادامه گفت: در ۴۳ سال عمر انقلاب اسلامی نه به کشوری تجاوز کردیم و نه اجازه تجاوز داده ایم. ما کشوری اسلامی هستیم و اسلام یعنی صلح، صفا، دوستی و برادری و ما از اول انقلاب تا کنون بر این اصل پایبند بوده ایم. ما هیچ گاه از مرگ نمی ترسیم و مرگ در راه خدا و دفاع از اسلام را شرف خود می دانیم و جان بر کف از منافع جمهوری اسلامی دفاع خواهیم کرد.

دریادار تنگسیری با اشاره به توانمندی های نیروی دریایی سپاه در حوزه های رزمی و تاکتیکی گفت: ما ملتی مظلوم اما مقتدر هستیم. روی پای خود ایستادیم و تحریم های ظالمانه را تحمل کردیم و امروز افتخار می کنیم و تمام تجهیزات مان مورد نیاز دفاعی کشورمان را خودمان می سازیم.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود