رایزنی ها درباره ۲ راننده ایرانی بازداشت شده در باکو ادامه دارد

«سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه در پی انتشار خبری مبنی بر آزادی ۲ راننده ایرانی بازداشت شده در جمهوری آذربایجان اعلام کرد که این ۲ نفر زندانیانی هستند که برای ادامه دوران محکومیتشان به ایران منتقل شده اند.

وی افزود: این خبری که منتشر شده درباره ۲ زندانی ایرانی است که برای ادامه محکومیتشان به ایران منتقل می شوند. پیگیری هایی انجام شده بود و این ۲ نفر به ایران منتقل خواهند شد.

سخنگوی وزارت خارجه بیان کرد: درباره ۲ راننده ایرانی بازداشت شده رایزنیها با باکو ادامه دارد و ان شاءالله نتیجه رایزنی ها را به اطلاع خواهم رساند.

وی یادآور شد: این ۲ زندانی که قرار است برای ادامه دوران محکومیتشان به ایران منتقل شوند و یکی از آنها هم راننده است، با ۲ راننده ای که در بازداشت به سر می برند، مرتبط نیستند.

گفتنی است وبگاه شبکه خبری «بلومبرگ» امروز در خبری اعلام کرد که جمهوری آذربایجان ۲ زندانی ایران را آزاد کرد که این نشان می‌دهد دو کشور هم‌مرز به منظور جلوگیری از درگیری‌های احتمالی بر سر مسیرهای مهم ترانزیتی و حضور اسرائیل در منطقه، در تلاش برای کاهش تنش‌ها هستند.

گفتنی است، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیروز (سه شنبه) در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر خارجه جمهوری آذربایجان ضمن تأکید بر رفع مشکل تردد ترانزیتی کامیون‌ها، گفت: دو کشور باید مانع سوءتفاهم در مناسبات فیمابین شده و شایسته است به سرعت روابط خود را در مسیر درست و رو به رشد ادامه دهند.

جیحون بایراموف هم پیشنهاد کرد مقامات گمرک دو کشور برای حل مشکلات ترانزیت کالاهای ایرانی گفت‌وگو کنند و بر پیگیری آزادی دو راننده کامیون ایرانی تاکید کرد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود