محمد عبدالسلام:
آمریکا نشان داد که با «داعش» و «القاعده» در «مأرب» ارتباط دارد

سخنگوی جنبش «أنصارالله» یمن در واکنش به بیانیه اخیر وزارت خارجه آمریکا گفت: آمریکایی‌ها با درخواست خود برای باز کردن گذرگاه‌های امن در مأرب نشان دادند که با تکفیری‌ها در ارتباط هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش أنصارالله یمن به بیانیه اخیر وزارت خارجه آمریکا درباره اوضاع استان مأرب واکنش نشان داد.

وی اعلام کرد: درخواست واشنگتن برای باز کردن گذرگاه‌های امن در مأرب نشان دهنده ارتباط آمریکایی‌ها با داعش و القاعده است.

بر اساس این گزارش، این مقام یمنی گفت: درخواست ایالات متحده آمریکا برای باز کردن گذرگاه‌های امن در مأرب به بهانه تردد مجروحان، سند محکمی است که نشان می‌دهد واشنگتن با عناصر تروریستی در منطقه العبدیه واقع در مأرب مرتبط است.

عبدالسلام یادآور شد: با نزدیک شدن نیروهای مقاومت یمن به آخرین پایگاه‌های مزدوران سعودی و عناصر تکفیری در مأرب، آمریکایی‌ها به دروغ فریاد صلح سر می‌دهند و خواستار باز شدن گذرگاه‌های امن هستند.

این در حالی است که پیشتر وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای خواستار باز شدن گذرگاه‌های امن در مأرب شده بود. این وزارتخانه مدعی شد که هدف از چنین درخواستی، فراهم شدن زمینه برای عبور غیرنظامیان و مجروحان از گذرگاه‌های امن است.

نیروهای مقاومت یمن اخیراً دستاوردهای جدیدی را در نبرد با مزدوران سعودی در «مأرب» محقق ساخته‌اند. طبق آخرین گزارش‌های میدانی، اخیراً درگیری‌های شدیدی میان نیروهای مقاومت یمن و عناصر وابسته به «منصور هادی» در جبهه‌های شهر «الجوبه» واقع در استان مأرب به وقوع پیوسته است. شهر مذکور در مرکز استان مأرب واقع شده است.

در همین حال، گزارش‌های میدانی حاکی از آن هستند که نیروهای مقاومت یمن بیش از هر زمان دیگری به تسلط بر ارتفاعات استراتژیک «ملعا» نزدیک شده‌اند. هم اکنون درگیری‌های شدیدی در این جبهه در جریان است. نیروهای مقاومت یمن تاکنون پیشروی چشمگیری به سمت ارتفاعات مذکور داشته‌اند. برخی رسانه‌ها اعلام کردند که شمارش معکوس برای آزادسازی ارتفاعات مذکور آغاز شده است.

نیروهای مقاومت یمن آزادسازی ارتفاعات ملعا را مقدمه‌ای برای آزادسازی شهر الجوبه می‌دانند. موقعیت جغرافیایی شهر الجوبه به گونه‌ای است که به منطقه استراتژیک «حریب» متصل است. این منطقه نیز هم اکنون تحت کنترل نیروهای مقاومت یمن قرار دارد. همین مسأله موجب شده است تا آزادسازی شهر الجوبه به یک مسأله قریب الوقوع تبدیل شده باشد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود