رایزنی امیرعبداللهیان و همتای ونزوئلایی/ حمایت ایران از دولت جمهوری بولیواری ونزوئلا

«فلیکس پلاسنسیا گونسالس» وزیر امور خارجه ونزوئلا که در صدر هیأتی به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است، امروز (دوشنبه) ۲۶ مهر ماه با حضور در محل وزارت امور خارجه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ونزوئلا در این دیدار درباره مسائل دوجانبه و گسترش همکاری‌های بین دو کشور گفت‌وگو و مذاکره کردند.

در این نشست مقرر شد در آینده نزدیک کمیسیون مشترک اقتصادى دو کشور برگزار و نقشه جامع همکارى‌هاى ۲۰ ساله اقتصادى دو کشور تدوین و نهایى شود.

در این دیدار وزیر امور خارجه کشورمان اقدام آمریکا در استرداد دیپلمات بلندپایه ونزوئلا با اتهامات واهى را محکوم و حمایت کشورمان از دولت جمهورى بولیوارى ونزوئلا را مورد تأکید قرار داد.

وزیر خارجه ونزوئلا همچنین صبح امروز با آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان دیدار و گفت‌‌وگو کرد.

رئیس‌جمهور روابط با ونزوئلا را دوستانه و رو به توسعه توصیف کرد و گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران توسعه معنادار روابط با کشورهای در حال توسعه بخصوص کشورهایی که به دنبال حفظ استقلال خود در برابر کشورهای سلطه‌گر هستند، می‌باشد.

گفتنی است وزرای خارجه دو کشور بعد از دیدار در نشست خبری مشترک حضور یافتند و وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت که نیکلاس مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا در ماه‌های آینده به تهران سفر می‌کند و در آن سفر سند همکاری ۲۰ ساله ۲ کشور امضا خواهد شد.

وزیر خارجه ونزوئلا هم روابط ایران و کشورش را راهبردی خواند و گفت: ایران دوست راهبردی برای دولت، مردم و رئیس‌جمهور ونزوئلاست.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود