گفتگوی تلفنی امیرعبداللهیان و وزیر خارجه پاکستان درباره اوضاع افغانستان

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه) با شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان تلفنی گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگوی تلفنی از همتای پاکستانی خود برای شرکت در اجلاس وزرای امور خارجه کشورهای همسایه افغانستان در تهران دعوت به عمل آورد.

به گزارش فارس، نشست وزرای خارجه ۶ کشور همسایه افغانستان به اضافه روسیه قرار است چهارشنبه آینده در تهران برگزار شود.

وزیر امور خارجه پاکستان ضمن تشکر از دعوت به عمل آمده، تاکید کرد این نشست، ابتکار مشترک دو کشور برای تامین صلح و ثبات در افغانستان بوده و برگزاری آن برای مردم این کشور حائز اهمیت است.

امیرعبداللهیان با ابراز تاسف از حوادث تروریستی اخیر در افغانستان که منجر به کشتار نمازگزاران این کشور شد، این اقدام تروریستی را محکوم و بر ضرورت محکومیت این دو اقدام تروریستی از سوی تمامی کشورهای همسایه افغانستان و جهان تاکید کرد.

وزیر امورخارجه کشورمان همچنین در بخشی از اظهارات خود مسئولیت حاکمان افغانستان برای تامین امنیت مردم این کشور و مقابله موثر با اقدامات گروه های تروریستی را مورد اشاره قرار داد.

وزیر امور خارجه پاکستان نیز در این گفتگوی تلفنی اظهار داشت که کشورش این اقدامات تروریستی در افغانستان را محکوم کرده و ابراز امیدواری کرد که با اقدامات حاکمان در افغانستان گروه های تروریستی نتوانند جای پای خود را در افغانستان محکم کنند.

امیرعبداللهیان همچنین امروز با دبیرکل سازمان همکاری اسلامی درباره اوضاع افغانستان تلفنی‌ گفتگو کرد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود