۱۳ کوهنورد گمشده در ارتفاعات گیلان نجات یافتند

مدیرعامل هلال احمر گیلان، از نجات ۱۳ گمشده در محور رحیم آباد به جواهردشت شهرستان رودسر خبر داد و گفت: عوامل امدادی جمعیت هلال احمر پس از عملیات جستجو توانستند گم شدگان را پیدا و به مسیر اصلی بازگردانند.

سیاوش غلامی در گفت وگو با خبرنگاران، از نجات ۱۳ گمشده در شهرستان رودسر خبر داد و گفت: عوامل امدادی جمعیت هلال احمر پس از عملیات جستجو توانستند گم شدگان را پیدا و به مسیر اصلی بازگردانند.

وی گم شدگان را یک گروه کوهنوردی از سنندج کردستان دانست و افزود: این حادثه در محور رحیم آباد به جواهردشت منطقه سوماموس رخ داد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با بیان اینکه حادثه مذکور به مرکز کنترل و هماهنگی جمعیت هلال احمر در ساعت ۲۰:۰۰ شامگاه جمعه اطلاع رسانی شد و عوامل امدادی هلال احمر در ساعت ۲۲:۳۰ در صحنه حضور یافتند، گفت: وقتی این حادثه به مرکز کنترل عملیات هلال احمر استان گزارش شد، عوامل امدادی جمعیت هلال احمر به منطقه مذکور اعزام و طی یک عملیات جستجو، گم شدگان را پیدا و به مسیر اصلی بازگردانند.

غلامی، با اشاره به تعداد مصدومین این حادثه، گفت: این حادثه سه مصدوم داشت که پس از اقدامات لازم امدادی بر روی مصدومین، دو نفر از مصدومین سرپایی درمان شدند و یکی از مصدومین توسط عوامل امدادی جمعیت هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شد.

وی ضمن تاکید بر لزوم استفاده از تجهیزات لازم در هنگام سفر و کوهنوردی، اظهار کرد: هموطنان حتما مسیرهایی را انتخاب کنند که خوب می‌شناسند و اخبار هواشناسی را نیز دنبال کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان تاکید کرد: به دلیل عدم آشنایی گروه های کوهنوردی با شرایط جوی مناطق صعب العبور کوهستانی و نوعا عدم آشنایی با منطقه، از سفر به مناطق کوهستانی و ارتفاعات اجتناب کنند؛ گروه‌های کوهنوردی همچنین ضمن به همراه داشتن تجهیزات لازم کوهنوردی حتی المقدور قبل از حرکت، هیئت کوهنوردی و مراکز امدادی را از زمان و منطقه صعود خود مطلع سازند.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود