پیش بینی صعود قیمت طلا در آبان

 احساس قوی صعودی در طلا در حالی که پاول در مورد تهدید تورم صحبت می کند در بازار دیده شد.

تهدید فزاینده تورم باعث ایجاد احساسات صعودی قابل توجهی در بازار طلا شده است، حتی زمانی که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو تلاش می کند این نگرانی های فزاینده را کاهش دهد.

در اوایل روز جمعه ، قیمت طلا به بالاترین سطح در شش هفته گذشته رسید و هر اونس را به بالای 1800 دلار رساند. با این حال، پس از تکرار موضع پاول مبنی بر اینکه بانک مرکزی آمریکا در مسیر کاهش خرید ماهانه اوراق قرضه خود است، اکثر این سودها کوتاه مدت شدند. او افزود که انتظار دارد تیپرینگ تا اواسط سال 2022  کامل شود.

او خاطرنشان کرد که اگرچه خطر زیادی وجود دارد که مسائل مربوط به زنجیره تامین می تواند فشار تورم را تا سال 2022 افزایش دهد، با این حال ، او افزود که توجه اصلی آن ها برطرف کردند تنگناهای عرضه است و اینکه تورم به 2 درصد برسد.

قبل از اظهارات پاول ، تحلیلگران به طور قابل توجهی روند قیمت طلا را صعودی پیش بینی می کردند و بسیاری به دنبال قیمتی بودند تا مقاومت اصلی را در 1830 دلار در هر اونس آزمایش کنند.

این هفته 15 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی طلا کیتکو نیوز شرکت کردند. در میان شرکت کنندگان ، 13 یا 87 درصد ، افزایش قیمت طلا را پیش بینی کردند. در همان زمان ، دو تحلیلگر یا 13 درصد در کوتاه مدت نسبت به قیمت طلا بی طرف بودند. هیچ تحلیلی در مورد طلا نزولی نبود.

در همین حال ، در مجموع 598 رای در نظرسنجی های آنلاین خرده فروش ها به دست آمد. از این تعداد ، 360 شرکت کننده یا 60 درصد ،تصور افزایش قیمت طلا در هفته پیش رو را داشتند. 134 نفر دیگر ، یا 22 درصد ، روند را نزولی گفتند ، در حالی که 104 رای دهنده ، یا 17 درصد ، بی طرف بودند.

photo_2021-10-23_09-37-46

اگرچه این فلز گرانبها از بالاترین سطح خود سقوط کرده است ، اما همچنان به مسیر خود ادامه می دهد تا هفته دوم صعودی خود به پایان برساند. هر اونس طلای دسامبر(دی) آخرین بار در 1797.30 دلار معامله شد که نسبت به هفته گذشته 1.63 درصد افزایش داشت.

 برخی از تحلیلگران نسبت به طلا خوش بین هستند، اما تا زمانی که مقاومت 1835 دلاری شکسته نشود، بازار جذب سرمایه عمده نمی کند.

اوله هانسن می‌گوید: «با عقب‌نشینی طلا به بالای 1800 دلار، باید نسبت به طلا صعودی باشید. اما با توجه به عملکرد ناخوشایند طلا تا کنون در سال جاری ، می توان افرادی در این زمینه ناامید باشند.»

هانسن اضافه کرد که شکست بالای 1835 دلار می تواند حرکت کافی در بازار ایجاد کند تا قیمت ها را به 2هزار دلار در هر اونس برساند.

دیوید مدن، تحلیلگر بازار در Equiti Capital، گفت که رشد اولیه طلا در روز جمعه قیمت ها را به بالاتر از یک روند نزولی بحرانی نسبت به رکوردهای سال گذشته رساند. او گفت طلا را به 1830 دلار برسد اما انتظار نمی رود که این سطح را بشکند.

او خاطرنشان کرد که دلار آمریکا که از ماه مه(خرداد) در روند صعودی قوی قرار گرفته است ، عنصر مهمی برای طلا بوده است. او افزود که انتظار ندارد این روند به این زودی ها تغییر کند.

مدن گفت: « فدرال رزرو مشتاق است که نرخ بهره را افزایش دهد و این از دلار آمریکا حمایت می کند.»

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود