افزایش تدریجی محدودیت‌ها برای واکسن‌نزده‌ها
محدودیت‌های جدید کرونایی در راه است

عضو کمیته علمی کشوری کرونا از اعمال محدودیت‌های هوشمند کرونایی از ابتدای آذر خبر داد و گفت: در حال حاضر پایه تحلیل داده‌ها در سامانه محدودیت‌های هوشمند بر اساس واکسیناسیون است. بر این اساس محدودیت‌هایی برای افرادی که واکسن تزریق نکرده‌اند اعمال می‌شود.

دکتر مصطفی قانعی عضو کمیته علمی کشوری کرونا ‌درباره آخرین خبرها از اجرای طرح محدودیت‌های هوشمند کرونایی که اعلام شده از ابتدای آذر در حوزه سفرها و تردد اجرا می‌شود، گفت: اعلام شد سامانه امید اجرایی می‌شود و قبلا هم این موضوع در ستاد ملی کرونا تصویب شده است. البته کار در این سامانه روزبه‌روز که پیش می‌رود، تقویت هم می‌شود. این سامانه در ۳ استان قزوین، کردستان و آذربایجان غربی پایلوت شد و به جای اینکه در زمینه محدودیت‌های کرونایی، کل مردم شامل محدودیت شوند فقط گروه‌های هدف شامل می‌شوند.

او افزود: فرآیند کار در این سامانه و در طرح محدودیت‌های هوشمند، بر اساس تحلیل و پایش اطلاعات جمعی از تمام دستگاه‌های کشور است. یعنی همه اطلاعات از همه دستگاه‌های موجود است و بر اساس رصد هوشمند در همان جایی که باید برای اعمال محدودیت ورود کنند، کار را پیش می‌برند. در حال حاضر پایه تحلیل داده‌ها در این سامانه بر اساس واکسیناسیون است به طوری که برای افرادی که واکسن تزریق نکرده‌اند ‌محدودیت‌هایی اعمال می‌شود.

قانعی ادامه داد: در عین حال در زمینه تشخیص افراد کرونا مثبت هنوز بخش خصوصی را برای انجام تست در استان‌ها فراخوان نکرده‌اند که باید منتظر باشیم که مسئولان استان‌ها و روسای دانشگاه‌ها تثبیت شوند و این کار هم انجام شود.

عضو کمیته علمی کشوری کرونا با بیان اینکه در این مرحله از اجرای طرح که بر اساس واکسیناسیون انجام می‌شود، ‌فعلا افرادی که واکسن تزریق کرده‌اند آزادتر هستند، گفت: حال افرادی که واکسن تزریق نکرده‌اند محدودیت‌هایی دارند. به عنوان مثال اگر می‌خواهند با هواپیما سفر کنند، باید حتما واکسن تزریق کرده باشند.

او افزود: در عین حال به تدریج این محدودیت‌ها علاوه بر حوزه تردد و سفر، سایر حوزه‌ها و اقدامات را هم اعم از حوزه‌های حمل و نقل، فرهنگی و… دربر می‌گیرد. اعمال محدودیت‌ها در قالب این سامانه به تدریج علاوه بر تردد و سفرها، اتوبوس و تاکسی و… را هم دربر می‌گیرد.

قانعی توضیح داد: اکنون سامانه محدودیت‌های هوشمند برای اجرا از ابتدای آذر آماده است و زیرساخت‌ها تا حد ممکن متصل شدند. البته کار در قالب این سامانه پیش‌رونده است و به تدریج روزبه‌روز در حوزه‌های مختلف توسعه پیدا می‌کند.
ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود