سرلشکر باقری:
شکل دهی به صنایع موشکی حزب الله از اقدامات سردار «حجازی» است

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه شکل‌دهی به صنایع موشکی حزب‌الله لبنان بخش کوچکی از فعالیت‌های ارزشمند سردار حجازی است، گفت: دشمنان تنها از بخش اندکی از کاری که او کرد مطلع هستند.

سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح صبح امروز در مراسم بزرگداشت سردار شهید سیدمحمد حجازی جانشین سابق نیروی قدس سپاه که در ستاد فرماندهی این نیرو برگزار شد طی سخنانی،گفت: شهید حجازی را در طی مدت بیش از ۴۰ سال که با آن بزرگوار آشنایی پیدا کردم و از نزدیک با او همکاری داشتم خستگی ناپذیر در راه جهاد فی سبیل الله شناختم.

وی افزود: با خدا عهد کرده بود که دشمنان خدا را از پای درآورد و به شهادت برسد. پس بشارت باد بر سردار حجازی این داد و ستد بی نظیر با خدای متعال.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح اظهار داشت: عبادت و تضرع و بندگی و تلاش خستگی ناپذیر در راه مجاهدت فی سبیل الله در جبهه های گوناگون دفاع مقدس و ماموریت در سرتاسر کشورمان و حرکت برای مقابله با صهیونیسم در سوریه و لبنان از تلاش های او بود.

سرلشکر باقری گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در مبارزات با رژیم ستم شاهی تلاش کرد و در رفاقت با شهید میثمی پیشتاز بود و با پیروزی انقلاب در کسوت سپاه درآمد؛ از روزهای اول دفاع مقدس در پایگاه منتظر شهادت در اهواز او را شناختم.

وی اظهار داشت: در روزهای ابتدایی دفاع مقدس این بزرگوار با تلاش شبانه روزی در اعزام نیرو به جبهه های جنوب داوطلبان را تحویل می‌گرفت و به جبهه اعزام و وضعیت آنها را رصد می کرد.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح تصریح کرد: در طول دفاع مقدس نیز در مسئولیت های گوناگون و در قرارگاه قدس در کنار سردار جعفری مسئولیت عملیات های بزرگی را بر عهده داشتند. او بود که بسیج را به بالندگی رساند و قریب به ۱۴ سال در توسعه بسیج تلاش کرد و توانست بسیج را به عنوان یک نهاد مستحکم برای پیشبرد اهداف انقلاب ارتقا دهد.

سرلشکر باقری تاکید کرد: پس از آن در سطوح عالی تر سپاه نیز نقش خود را ایفا کرد. بعد از آن در یک دوره ۵ ساله به ستادکل آمد و ما افتخار همکاری با او را پیدا کردیم. سامانه های آمادی و تحقیقات صنعتی پیشرفته در بخش های زیادی مرهون مدیریت این عزیز است.

وی گفت: با اصرار و نشان دادن علاقه به جبهه مبارزه با صهیونیست ها پیوست. بنده مطلع هستم این شهید برای حل مشکلات حزب الله چه فعالیت های ارزشمندی به انجام رساند. تنها بخش کوچکی از آن شکل دهی به صنایع موشکی حزب الله است که موشک های نقطه زن و کوبنده حزب الله امروز در حال تولید قدرت برای جبهه اسلام است. دشمنان تنها از بخش اندکی از کاری که او کرد مطلع هستند و واقعیت کوبنده تر از چیزی است که آنها می دانند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح تاکید کرد: بر اساس ضوابط و سامانه های موجود کشور ما و هر کشوری طبیعتا کسی که در سطوح عالی سازمانی قرار داشته است معنا ندارد در سطوح پایین تر فعالیت کند. پذیرش جانشینی نیروی قدس برای کسی که جانشین فرمانده سپاه بوده معنایی جز اخلاص ندارد. وقتی مشاهده کرد پرچم نیروی قدس پس از سردار سلیمانی ممکن است دچار مشکل بشود این مسئولیت را در کنار سردار قاآنی، بخوبی ایفا کرد. در همین زمان اندک با قدرت سازماندهی فعالیت های ارزشمندی انجام داد.

سرلشکر باقری با بیان اینکه تبعیت از رهبری در شهید حجازی موج می زد،افزود: در ظلم ستیزی و تفکر بسیجی پیشتاز بود. او علاقه به شهادت در راه خدا داشت و نهایتا چنین فیضی نصیب او شد.

وی افزود: سید مقاومت سید حسن نصرالله در پیام خود او را برادر بزرگ و پشتیبان حزب الله و تجربیات ارزنده خواند. این شهادت ثلمه بزرگی به سپاه وارد کرد اما چشمه جوشان انقلاب و سپاه گوهرهای بزرگ و فراوانی را نمایان خواهد کرد.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح اظهار داشت: اگر امروز دشمنان قدار انقلاب اسلامی برای هرگونه اقدام نظامی خود دچار تردید و بی عملی می شوند بی جهت نیست و این پاسخگویی باز دارندگی است که با تلاش امثال شهید حجازی به ارمغان آمده است. اگر صهیونیست ها شعار از نیل تا فرات را می دهند از این شعار کوتاه نیامده اند بلکه این تلاش جبهه مقاومت است که موجب شرایط هفت بار صهیونیست ها شده است. در برآورد اخیر.

باقری با بیان اینکه راه سربلندی جهان اسلام تلاش و مجاهدت است،گفت: این استقامت ادامه خواهد داشت و در صورت پایداری ما بر راه امام راحل حتما وعده الهی محقق خواهد شد.

منبع: مهر

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود