تشکیل شورای هماهنگی انتخابات فلسطین و تأکید بر برگزاری آن در قدس

لیستهای انتخاباتی فلسطین از تشکیل یک شورای هماهنگی برای انتخابات خبر دادند و تأکید کردند که باید این انتخابات برگزار شود.

لیستهای انتخاباتی فلسطین شامگاه دوشنبه از تشکیل یک شورای هماهنگی برای انتخابات خبر دادند.

«بسام القواسمی» نامزد لیست «الکل الفلسطینی» با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد که انتخابات یک حق بر اساس قانون اساسی است و برگزاری آن در قدس و کرانه باختری و غزه نیز بر اساس قانون است.

خبرگزاری صفا به نقل از القواسمی گزارش داد، لغو انتخابات، هیچ توجیهی ندارد و لیستهای انتخاباتی نیز توافق کردند که به فشار برای تکمیل فرآیند انتخاباتی ادامه دهند.

وی با بیان اینکه بهانه‌های تعویق انتخابات با واقعیتها در تضاد است، خاطر نشان کرد، برگزاری انتخابات در قدس باید علیرغم میل رژیم صهیونیستی صورت گیرد.

این نامزد فلسطینی با تأکید بر اینکه برگزاری انتخابات در قدس باید بخشی از پروژه مقاومت باشد، تصریح کرد، باید این مسئله با پشتیبانی کرانه باختری و قدس صورت گیرد.

«بهاء الدین السیقلی» یکی دیگر از نامزدهای انتخابات فلسطینی هم گفت که هدف از تشکیل این شورا، توافق بر سر اقداماتی است که از رهگذر آن بتوان فرآیند انتخاباتی را مجددا آغاز کرد.

34 لیست انتخاباتی یکشنبه گذشته به صورت نشستی در کرانه باختری و نوار غزه برگزار کردند تا پیامدهای تصمیم تشکیلات خودگردان برای تعویق انتخابات مجلس قانونگذاری را بررسی کنند.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود