ملاقات مهم در دربی!

دربی 95 علاوه بر حساسیت های همیشگی که دارد از نظر جدولی هم بسیار مهم است و برنده آن می تواند هم سه امتیاز ارزشمند را به دست آورد و هم اینکه از نظر روحی به شرایط خوبی برسد.

 دربی 95 در حالی روز جمعه 24 اردیبهشت در ورزشگاه آزادی برگزار می شود که به مانند چند دربی گذشته هیچ تماشاگری از نزدیک نظاره‌گر این دیدار نخواهد بود. شاگردان گل محمدی و مجیدی در حالی پای به این مسابقه می گذارند که هر دو تیم برای کسب عنوان قهرمانی رقابت نزدیکی با سپاهان دارند. با توجه به شکست آبی‌ها در بازی مقابل ذوب‌آهن این تیم نیاز مبرمی به سه امتیاز مسابقه دارد تا هم چنان در کورس قهرمانی بماند.

اما در این دیدار تقابل های جذابی شکل می گیرد که از جذاب ترین آن ها می توان به جدال مهدی ترابی با وریا غفوری و مهدی قایدی با محمد حسین کنعانی زادگان اشاره کرد.

در ادامه تقابل های دیگر این دیدار که برنده هرکدام می تواند سرنوشت مسابقه را تعیین کند مورد بررسی قرار می گیرد.

فرشید اسماعیلی – کمال کامیابی نیا

بدون شک ستاره استقلالی‌ها در لیگ قهرمانان فرشید اسماعیلی بود؛ بازیکنی که تاثیر زیادی در کسب نتایج تیمش در این مسابقات داشت. او بعد از بازگشت تیم از رقابت ها با آسیب دیدگی رو به رو شد و حتی دیدار آخر تیمش مقابل الشرطه را هم از دست داد؛ با این حال بعید به نظر می رسد که این بازیکن مشکلی برای حضور در دربی داشته باشد و در این مسابقه باید مقابل کمال کامیابی نیا قرار بگیرد؛ بازیکن پرسپولیس در لیگ قهرمانان توانست مثمر ثمر باشد و در چند مسابقه بهترین بازیکن تیمش هم انتخاب شد. با توجه به آمادگی فرشید اسماعیلی قطعا کامیابی نیا کار دشواری برای مهار اسماعیلی خواهد داشت.

ملاقات مهم در دربی!

رشید مظاهری- حامد لک

بهترین خرید فصل استقلال در لیگ بیستم قطعا رشید مظاهری است؛ دروازه بانی که نه فقط در لیگ قهرمانان بلکه در لیگ برتر هم نقطه قابل اتکایی برای تیمش است و در چندین و چند مسابقه توانست یک تنه سبب موفقیت تیم شود. مظاهری که به اردوی تیم ملی هم دعوت شده است عملکرد نسبتا بهترین نسبت به حامد لک داشته هرچند که این برتری فاحش نبوده است. لک به نسبت لیگ قهرمانان آسیا 2020 ضعیف تر عمل می کند اما هم چنان توانسته عملکرد قابل قبولی را از خود به نمایش بگذارد.

ملاقات مهم در دربی!

محمد مرادمند یا سیاوش یزدانی- شهریار مغانلو

با گلزنی شهریار مغانلو در لیگ قهرمانان آسیا او از نظر روحی و روانی در شرایط بهتری قرار گرفت و اعتماد به نفس خود را بازیابی کرد. حالا او باید اولین دربی خود را تجربه کند و اگر بتواند عملکرد لیگ قهرمانان خود را تکرار کند کار برای مدافعان استقلال دشوار خواهد شد. یزدانی یا مرادمند به احتمال فراوان مامور مهار مغانلو خواهند بود؛ با توجه به تغییرات زیاد و سیستم چرخشی در دفاع مشخص نیست که مجیدی روز جمعه مرادمند را در ترکیب اصلی قرار می دهد یا خیر.

ملاقات مهم در دربی!

عارف غلامی یا محمد دانشگر- عیسی آل کثیر

با توجه به اشتباهی که عارف غلامی در دیدار مقابل ذوب آهن انجام داد این امکان وجود دارد که فرهاد مجیدی به جای این بازیکن از محمد دانشگر استفاده کند. هرچند استفاده از دانشگر به خاطر آماده نبودن و دوری از مسابقات می تواند ریسک بالایی به دنبال داشته باشد. چرا که هر مدافعی در زمین حاضر شود باید آل کثیری را مهار کند که به واسطه محرومیت 6 ماهه انگیزه فراوانی برای گلزنی در اولین دربی خود دارد و با توجه به گلزنی مقابل سپاهان از نظر روحی هم شرایط خوبی دارد.

ملاقات مهم در دربی!

هرویه میلیچ یا محمد نادری – وحید امیری

وحید امیری هم چنان یک مهره دونده و تلاش گر در تیم یحیی است هرچند که گاهی موقعیت ها گلزنی زیادی را از دست می دهد اما او به احتمال زیاد انتخاب یحیی برای دربی 95 است. در آن سو اگر محمد نادری از بند مصدومیت رها شده باشد در ترکیب اصلی قرار می گیرد بازیکنی که استقلال با او از نظر دفاعی شرایط بهتری دارد و حتی در گلزنی هم برای آن ها مثمرثمر بوده است و می تواند یاغی باشد که روزجمعه به میدان می رود! اگر نادری به شرایط مسابقه نرسد انتخاب فرهاد مجیدی هرویه میلیچ است بازیکنی که این روزها بیش از هرچیزی درگیر تمدید قراردادش است.

ملاقات مهم در دربی!

وریا غفوری- مهدی ترابی

ترابی بعد از بازگشت به پرسپولیس توانسته به اندازه یک ستاره در این تیم درخشان باشد و بیش از پیش هواداران را به خاطر غیبتش در فینال لیگ قهرمانان آسیا به حسرت وادارد. او قطعا یکی از مهره های اصلی پرسپولیس در دیدار مقابل استقلال خواهد بود و می تواند وریا غفوری را آزار بدهد. وریا دیدار تیمش مقابل ذوب آهن را از دست داد اما او قول داده که استقلال برنده دربی خواهد بود و کاپیتان استقلالبا قدرت رهبری که دارد می تواند نقش مهمی در بازی حساس 24 اردیبهشت ایفا کند.

ملاقات مهم در دربی!

شیخ دیاباته یا امیر ارسلان مطهری – سیدجلال حسینی

کاپیتان قرمزها در ماه های اخیر بیش از آن که یک مدافع باشد؛ در نقش مهاجم ظاهر شده و توانسته نقش به سزایی در جمع آوری امتیازات پرسپولیس در لیگ داشته باشد. البته او در بازی های اخیر کمی از نظر دفاعی دچار مشکل شده اما کماکان یک ستون مهم برای تیمش محسوب می شود. زوج قایدی در دیدار روز جمعه می تواند دیاباته باشد یا مطهری که هرکدام می توانند برای هردفاعی دردسرساز باشند. دیاباته در لیگ قهرمانان آسیا و حتی دیدار مقابل ذوب آهن به مانند فصل قبل نبوده اما رقیب دیگرش یعنی مطهری که در بازی رفت هم گل زود هنگامی را به ثمر رساند می تواند از ابتدا به میدان برود.

ملاقات مهم در دربی!

مهدی قایدی- محمد حسین کنعانی زادگان

مهدی قایدی قطعا یکی از بهترین مهاجمان لیگ برتر است که در این فصل توانسته نقش به سزایی در استقلال داشته باشد. او که گفته می شود پیشنهادات خوبی از تیم های خارجی دارد در دربی یکی از بازیکنانی است که هواداران استقلال چشم انتظار عملکرد او هستند. در آن سو محمد حسین کنعانی زادگان است که اگر پرسپولیس و استقلال در جام حذفی به مصاف هم  نروند، دربی 95 می تواند آخرین دربی هردو بازیکن باشد. البته کنعانی زادگان در دیدار مقابل سپاهان دچار آسیب دیدگی شد و عدم حضور او در دیدار روز جمعه می تواند خبر بدی برای پرسپولیسی ها باشد.

ملاقات مهم در دربی!

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود