محسن رضایی:
قطار انقلاب را بزرگ می‌کنم/ برای ایرانیان خارج از کشور هم صندلی می‌گذارم

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت ما قطار انقلاب را بزرگ خواهد کرد و صندلی برای سوار شدن ایرانیان خارج از کشور هم در نظر خواهد گرفت.

محسن رضایی نامزد انتخابات ریاست جمهوری روز چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ در گردهمایی اقوام ایرانی گفت: سال ۱۴۰۰ سال گشایش امور خواهد بود و غم و غصه‌ها کنار خواهد رفت و آغاز دوران جدیدی را برای شکوفایی ملت ایران در میدان اقتصاد و صعنت و کشاورزی، فرهنگ و برادری و دوستی شروع خواهیم کرد. این آغاز برای وحدت و برادری و دوستی همه اقوام سربلند ایرانی است. من از عزیزانی که در اینجا جمع شده‌اند تشکر می‌کنم.

وی افزود: من دولتم را با کمک همه اقوام ایرانی شکل خواهم داد. هیچ قوم و استانی در دولت من، بدون نماینده نخواهد بود. از برادران اهل سنت، اعراب، ترک‌ها، بلوچ‌ها، کردها و همه استان‌ها وزیر و معاون وزیر خواهیم داشت. ما انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی را با هم و در کنار هم برپا کردیم و در دفاع مقدس کنار هم بودیم. نمی‌شود که ۲۵ استان در اداره کشور نقش نداشته باشند. دو جناح سیاسی که با هم دعوا دارند و بقیه آحاد ملت را از قطار انقلاب پیاده کرده‌اند.

رضایی گفت: دولت ما قطار انقلاب را بزرگ خواهد کرد و صندلی برای سوار شدن ایرانیان خارج از کشور هم در نظر خواهد گرفت. پنجاه درصد جامعه ما را بانوان تشکیل می‌دهند و باید فعال شوند. جوانان ما الان بیکار و کارخانجات ایرانی تعطیل هستند. اقوام ایرانی و اقلیت‌ها را به عنوان فرصت و کلید طلایی پیشرفت باید دید و نه تهدید. اقوام ایرانی، کشور را تا کنون حفظ کرده‌اند. اکثر مرزهای ما را در طول تاریخ برادران اهل سنت حفظ کرده‌اند و دشمن را متوقف کرده‌اند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به پرچم مقدس ایران بر روی قلب خود گفت: این پرچم بر روی سینه من، نشان می‌دهد که دولت جدیدی برای بالا آمدن نقشه و برافراشته شدن پرچم ایران تشکیل می‌شود و بازی جناحی را کنار می‌گذاریم و از شایستگان همه جناح‌ها استفاده می‌کنیم. ما به کسی سهم نمی‌دهیم، ما حق آنها را می‌دهیم. ما حق اقوام، جوانان، بانوان، اهل سنت و شیعیان استان‌های دیگر را بدون منت و با تکریم می‌دهیم.

وی افزود: من دست همه اقوام ایرانی را می بوسم و به این بوسه افتخار می‌کنم. واقعاً به اقوام ایرانی عشق می ورزم. به زابل مظلوم که از خشک شدن هامون صدمه دیده است، به بندری‌ها، به بوشهری‌ها عشق می ورزم. به برادران عزیز عربم که جانانه در مقابل صدام ایستادند و علی هاشمی‌ها را تقدیم کردند. کمتر کسی علی هاشمی را می‌شناسد، عرب با غیرتی که در سوسنگرد و حمیدیه در مقابل صدام ایستاد. از اولین کسانی که مقاومت کردند، برادران عرب ما بودند. کردهای ایلامی، کرمانشاهی، کردستانی‌ها، سنندج و مریوان، مهاباد ما عزیز ما، خوی و ارومیه، تبریز و مراغه و اردبیل عزیز، گیلان و مازندران و گلستان، خراسان شمالی و جنوبی، مشهد عزیز ما، اصفهان و یزد و همه و همه بی نظیرند. همه مردم ایران سرمایه بی نظیر و عظیمی را به نام اقوام ایرانی تشکیل داده‌اند.

رضایی گفت: امثال قاسم سلیمانی در میان جوانان گمنام و ناشناخته ایرانی زیاد است و از میان اقوام ایرانی چنین اسطوره‌هایی بر می‌خیزند و پرچم ایران را با عزت بر قله‌های دنیا نصب خواهند کرد. مهم این است که حق را به حق دار بدهیم و به این مشکلات پایان بدهیم.

وی افزود: سالانه پنجاه میلیارد دلار از یارانه‌های پنهانی که از جیب این ملت به جیب مفت خورها می‌رود. دیشب در مناظره گفتم که با حرف مفت نمی‌توان کشور را اداره کرد، بر این اساس است که نمی‌توان کشور را با این وضع اداره کرد. کدام خانواده ایرانی می‌داند فردا قیمت مسکن و گوشت و حمل و نقل چقدر می‌شود؟ بورس چه می‌شود؟

رضایی گفت: رابطه خوبی که بین من و مقام معظم رهبری وجود دارد، دست من را برای خدمت بازتر می‌کند که با رهنمودهای ایشان، سیاست‌های کلی ابلاغی ایشان را اجرا کنم و تحولی اساسی را از بالا تا پایین با دست شما پیاده کنم. سربازان ما در ساحل مدیترانه دارند از صلح و امنیت پاسداری می‌کنند و شایسته نیست که خانواده‌هاشان نگران وضع معیشت باشند.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود