معامله گران در چه قیمتی خرید می کنند و می فروشند ؟
پیش بینی فنی از آینده بازار ارز

قیمت دلار در معاملات پشت خطی به راحتی مرزها را از دست داد گرچه در آخر کار مجددا به سمت بالا حرکت کرد. عوامل سیاسی افت قیمت دلار چیست؟ فرصت فروش در چه قیمتی است و آینده قیمت دلار چه می شود؟

بعدازظهر روز جمعه، قیمت دلار در معاملات پشت خطی، نوسانات قابل توجهی را تجربه کرد. اسکناس آمریکایی دیروز عصر به راحتی به زیر سطح حمایتی ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان رفت و حتی افت به زیر محدوده ۲۳ هزار و ۶۰۰ تومانی را تجربه کرد. با این حال، در اواخر روز هیجان کاهشی بازار کمی آرام شد و اسکناس آمریکایی تا محدوده ۲۳ هزار و ۶۵۰ تومان بالا آمد.

با توجه به نوسانات پشت خطی روز جمعه می توان گفت گرایش  بازار ارز بیشتر به سمت کاهش قیمت توام با احتیاط  است. با این حال، بیشتر فعالان عنوان می کنند، افت قیمت دلار تحت تاثیر اخبار سیاسی و احتیاط های برجامی بوده است، در نتیجه اگر خبر منفی منتشر شد، اسکناس آمریکایی به سرعت به بالای مرز ۲۴ هزار تومانی برخواهد گشت.

عوامل سیاسی افت دلار

قیمت دلار چهارشنبه هفته گذشته در نزدیکی محدوده ۲۴ هزار و ۱۰۰ تومان قرار داشت، ولی خبر آغاز دور جدید مذاکرات هسته ای در هفته جاری و لغو شماری از تحریم ها از سوی آمریکا از جمله عواملی بود که جو  بازار ارز را تحت تاثیر قرار داد و موجب شد که قیمت اسکناس آمریکایی در جهت کاهش معنادار قرار بگیرد.

فرصت کوچک فروش دلار؟

دلار هفته گذشته توان افزایش قیمت به بالای محدوده ۲۴ هزار و ۲۰۰ تومان را نشان نداده بود، ولی امکان افت قیمت به زیر محدوده ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان نیز فراهم نشد. با این حال،‌ روز جمعه به راحتی در معاملات پشت خطی،‌ حمایت یاد شده از دست رفت. این موضوع می تواند موجب شود که در ابتدای روز شنبه، قیمت دلار افت بیشتری پیدا کند. با این حال، نوسان گیران تا جای ممکن سعی خواهند کرد که برای دلار، برگشت قیمت حتی کوچکی را رقم بزنند که برای آن ها، فرصت فروش را فراهم کند.

نوسانات حواله ای نیز در بازار روز جاری از اهمیت زیادی برخوردار است و در صورتی که درهم بالای محدوده ۶ هزار و ۶۰۰ تومان باقی بماند،‌ امکان نزول دلار وجود نخواهد داشت.

دلار پشت خطی

راهبرد معامله گران در قیمت دلارزیر 23 هزار 

قیمت دلار اگر زیر 23 هزار تومان بیاید چه اتفاقی رخ خواهد داد. برخی اعتقاد دارند روند نزولی ادامه پیدا خواهد کرد و حتی با توجه به اشتیاق دولت می تواند تا کمتر از 20 هزار تومان هم پایین بیاید اما در کنار این تحلیل های کلی می تواند به توصیه های فنی در بازار ارز به عنوان یم سرنح از آینده قیمت دلارتوجه کرد. معامله گران فنی بر اساس روند های گذشته قیمت ها را تحلیل می کنند و دست به موقعیت خرید یا فروش می زنند. از هم اکنون توصیه تحلیل گران فنی به معامله گران این است که اگرقیمت دلار وارد کانال 22 هزار تومان شد پله ای خرید کنند.

خرید پله‌ای به زبان ساده یعنی اینکه قیمت دلار در چند مرحله و با فواصل زمانی یا در قیمت‌های متفاوت انجام گیرد. از این راهبرد وقتی استفاده می شود که سرمایه‌گذاران از پتانسیل رشد یک دارایی آگاهی دارند اما از وضعیت کوتاه‌مدت آن اطمینان ندارد،به همین دلیل خرید‌های خود را به بخش‌های مختلف تقسیم می‌کنند. با این حساب می توان گفت فعلا معامله گران کانال 22 را کف بازار ارز عنوان می کنند.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود