جلوگیری از 30 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی با ثبت شرکت‌ها

ذبیح‌الله خدائیان رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک امروز در مراسم رونمایی از سه سامانه الکترونیکی در سازمان بورس اظهار داشت: سامانه اسناد مالکیت در سازمان جهانی مالکیت معنوی به زبان فارسی هم تعریف شده و اگر نقصی در اسناد مالکیت معنوی باشد به راحتی قابل اصلاح است.

خدائیان گفت: سال گذشته 30 هزار میلیارد تومان مالیات معوقه شرکت‌ها از طریق اسناد ثبتی و سامانه‌ها از سوی دولت گرفته شد. البته به گونه ای عمل شد که شرکت‌ها تعطیل نشوند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک افزود: با اتاق بازرگانی ایران پنجره واحد افتتاح کردیم همچنین تفاهم‌نامه‌ای با سازمان بورس در سال گذشته منعقد شد که ارتباطات با این سازمان صادر شود و امروز پنجره واحد الکترونیکی قدم مثبتی برای پشتیبانی از تولید تلقی می‌شود.

خدائیان عنوان کرد: با پنجره واحد باید کارها سرعت بگیرد و اینگونه نباشد که برخی سازمان‌ها پنجره واحد تعریف کرده‌اند و همه کارها را الکترونیکی کرده‌اند اما گاهی بارگذاری اسناد و مدارک در سامانه آنقدر طول می‌کشد که مهلت مقرر برای ثبت به اتمام می‌رسد و عملاً مردم معطل می‌شوند بنابراین باید پنجره‌های واحد الکترونیکی مرتب آنلاین و به‌روز باشد و مردم به راحتی بتوانند اسناد و مدارک مورد نظر را باگذاری کنند وگرنه قطع شدن سامانه‌ها موجب افزایش نارضایتی مردم می‌شود.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود