امکان ثبت نام تا ۲۲ مرداد؛
آغاز ثبت نام رشته‌های بدون آزمون کاردانی به کارشناسی از ۱۹ مرداد

متقاضیان پذیرش بدون آزمون رشته‌های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۰ می‌توانند از ۱۹ مرداد در این رشته‌ها ثبت نام کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، پذیرش دانشجو در ۴۵ کدرشته امتحانی کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۰ صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کل مقطع کاردانی) صورت می‌گیرد و برای آنها آزمون برگزار نخواهد شد.

متقاضیان گزینش در رشته‌های بدون آزمون می‌توانند جهت مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی و کد رشته محل‌های انتخابی خود از تاریخ ۱۹ تا ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی: www.sanjesh.org (قسمت ویرایش اطلاعات) نسبت به مشاهده و ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

متقاضیانی که در زمان مقرر ۲۳ خرداد تا ۴ تیر ۱۴۰۰ موفق به ثبت نام نشده‌اند، در صورت تمایل می‌توانند با توجه به اطلاعیه ثبت نام نسبت به ثبت نام در رشته‌های بدون آزمون از تاریخ ۱۹ تا ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ اقدام کنند.

متقاضیان علاقه‌مند به گزینش در رشته‌های موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی باید در زمان پرینت کارت آزمون، پس از اطمینان از پذیرش این موسسات در رشته امتحانی خود مبلغ ۱۳۷ هزار ریال به عنوان وجه ثبت‌نام پرداخت و مشخصات کارت اعتباری را در محل مربوط درج کرده و نسبت به ثبت کدرشته محل‌های مورد نظر خود اقدام کنند.

برخی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کدرشته محل‌های جدید و یا اصلاحاتی را پس از انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته به سازمان اعلام کرده که متقاضیان رشته‌های با آزمون یا با سوابق تحصیلی می‌توانند اطلاعیه سازمان سنجش که در ۱۸ مرداد منتشر می‌شود را مطالعه و در صورت تمایل رشته محل‌های انتخابی خود را ویرایش کنند.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود