تجهیز بیمارستان‌های ارتش برای بیماران کرونایی

امیر سرتیپ حیدری اظهار داشت: برابر منویات مقام معظم رهبری (حفظه الله تعالی) که نیروهای مسلح در حوزه کرونا وارد میدان شوند، در این راستا دستورات ۱۴ گانه فرمانده کل ارتش در حوزه کرونا به تمامی نیروها ابلاغ شد؛ نیروی زمینی در اجرای این فرامین حالت آفندی به خود گرفته و تمامی بیمارستان های خود را در اختیار بیماران کرونایی قرار داده است.

وی گفت: به منظور فراهم کردن تسهیلات برای مردم، برنامه ریزی احداث یک داروخانه موقت کرونایی را در کنار داروخانه ۲۹ فروردین در دستور کار خود قرار داده‌ایم که بخش کرونا را از غیرکرونا جداسازی کنیم؛ این داروخانه ظرف مدت ۴۸ ساعت احداث می‌شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش، با بیان اینکه به تمامی فرماندهان یگان های نیروی زمینی ارتش ابلاغ شد تا ضمن مراجعه به استانداران استان ها مطالبه آنها را بر طرف کنند، افزود: استانداران آنچه را که نیاز دارند، به فرماندهان یگان های نزاجا اعلام کنند و قطعا در اسرع وقت مطالبه آنها در جهت کمک به مردم عزیز انجام خواهد شد.

امیر حیدری تصریح کرد: در حال حاضر ۵ استاندار در خواست احداث بیمارستان های تنفسی را داشته اند که در حال برپایی و احداث در استان های سیستان و بلوچستان، اصفهان، فارس و گیلان هستیم.

وی با اشاره به اقدامات ضد کرونایی در سطح نیروی زمینی ارتش گفت: در سطح نیروی زمینی ارتش بیماریابی، واکسیناسیون و ایجاد نقاهتگاه موقت را در دستور کار خود قرار داده ایم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش بیماریابی خانه به خانه را از اقدامات مهم و اولویت‌دار خواند و افزود: در نظر داریم در بخش بیماریابی گسترده به صورت خانه به خانه وارد عمل بشویم و ان شاالله این موضوع را با شدت بیشتری اقدام خواهیم کرد.

امیر حیدری به اقدامات کرونایی در تهران اشاره و تصریح کرد: در تهران دو مرکز واکسیناسیون را ایجاد کرده ایم که در حال فعالیت هستند؛ داروخانه بزرگ ۲۹ فروردین را هم داریم که مورد اعتماد مردم و جامعه دارویی است و اخیرا نیز مورد بازدید ریاست محترم جمهوری قرار گرفته است.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود