درخواست از دادستان تهران برای ورود به گران فروشی پروازهای اربعین

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: مگر دستگاه های ذی ربط و نهادهای نظارتی خبر ندارند که هرساله مراسم اربعین هست و زائران به کربلا می روند پس چرا اجازه تکرار گران فروشی ایرلاین ها در این ایام را می دهند؟

اقبال شاکری با تاکید بر ضرورت برخورد با گران فروشی ایرلاین ها در ایام اربعین، بیان کرد: متاسفانه ایرلاین ها به بنگاه های اقتصادی سرکشی تبدیل شده اند و تابع هیچ قانونی نیستند. ما شاهد هستیم که به صورت خود سر قیمت بلیت ها را افزایش می دهند و سود خود را می برند، سپس با آن ها برخورد می شود و آنها نرخ را کمی تعدیل می کنند. مجددا چند ماه بعد این کار را تکرار کرده و به نوعی به یک ترفند برای سود دهی تبدیل شده است.

وی در ادامه اظهار کرد: تمام مشکل ما در این حوزه به نهادهای نظارتی باز می گردد. امروز مردم از نهادهای نظارتی، وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی مطالبه پیگیری این موضوع را دارند. این امر اصلا قابل قبول نیست که در ایام اربعین ۳ الی ۴ برابر قیمت مصوب بلیت ها را به فروش برسانند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اما نکته تامل برانگیز این است که مگر ستاد اربعین، وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری خبر ندارند که هرساله مراسم اربعین برپا شده و زائران به کربلا می روند پس چرا اجازه تکرار هر ساله این تخلف را می دهند؟ متاسفانه این ضعف اساسی دستگاه های نظارتی است که به موقع با متخلفان برخورد نمی کنند.

شاکری در پایان تاکید کرد: از دادستان تهران تقاضا دارم برای رسیدگی به این مطالبه مردم هرچه سریع تر به این موضوع ورود کرده و جلوی تخلف و گران فروشی ایرلاین ها را در ایام اربعین بگیرد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود