تکریم و معارفه معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری

آیین تکریم و معارفه معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری پایتخت، با حضور سجاد محمدعلی‌نژاد، مشاور و مدیرکل حوزه شهردار تهران و جمعی از مدیران حوزه حمل و نقل، مدیران عامل سازمان‌ها و شرکت‌های تحت پوشش و مدیران ستادی این معاونت برگزار شد.

مشاور و مدیرکل حوزه شهردار تهران در ابتدای مراسم با اشاره به نگاه تحول‌خواه زاکانی گفت: «فعالیت‌ها و خدمات معاونت حمل و نقل می‌تواند آثار و نتایج این نگاه را به بدنه جامعه منتقل کند.

علی‌نژاد، هوشمندسازی، مردمی‌سازی و عدالت‌محوری را از شاخصه‌های نگرش مدیریت شهری در دوره جدید برشمرد و افزود: تغییر و تحول همواره باید با افزایش توان مدیریتی و ظرفیت‌ها و روش‌های جدید همراه باشد و سازمان‌ها پس از هر تغییر و تحولی، باید چند گام رو به جلو بردارند.

وی ضمن قدردانی از فعالیت‌های سید مناف هاشمی در زمان تصدی معاونت حمل و نقل و ترافیک تصریح کرد: «پیشینه و تحصیلات تخصصی دکتر شفیعی، معاون جدید حمل و نقل، این امیدواری را ایجاد می‌کند که مسیر تازه‌ای در حمل و نقل تهران بعنوان لگوی جهان اسلام گشوده خواهد شد.

سید مناف هاشمی نیز در ادامه این مراسم، با بیان اینکه معاونت حمل و نقل پایتخت، مسئولیت سنگینی است، گفت: «طی ۱۸ماه گذشته تلاش کردیم با تامین منابع پایدار مالی، بخش از مشکلات موجود در حوزه حمل و نقل را برطرف کنیم.

هاشمی با اشاره به اینکه فرسودگی ناوگان حمل و نقل از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی این معاونت است، افزود: «تهران امروز به ۱۵۰۰واگن، حدود ۶هزار اتوبوس و نوسازی ۴۰هزار تاکسی فرسوده نیاز دارد.

وی با تاکید بر اینکه توسعه حمل و نقل عمومی به جدیت و همکاری تمامی بخش‌ها در مجلس، دولت و شهرداری نیازمند است، گفت: دلیل این‌که شهرداری تهران در یک دهه گذشته، نتوانسته توسعه ناوگان اتوبوسرانی و ریلی را محقق کند، ریشه در کمبود منابع مالی دارد و مدیران حوزه باید تمام همت خود را برای استفاده از ظرفیت‌ها و تبصره‌های قانونی بودجه به کار گیرند؛ چراکه در سایه‌ هماهنگی با سایر دستگاه‌ها و تعامل داخلی در مجموعه مدیریت شهری می‌توانیم به اهداف مورد تأکید در حوزه‌ حمل و نقل و ترافیک دست یابیم.

معاون جدید حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران هم در این آیین، با قدردانی از تلاش‌های انجام‌شده، از مسئولیت به عنوان موهبتی الهی نام برد و گفت: تصدی مسئولیت‌ها حتما باید با نیت الهی همراه باشد و گرنه نتیجه‌ای در پی نخواهد داشت.

سیدمجتبی شفیعی با اشاره به اهمیت و پیچیدگی فعالیت‌ها در حوزه حمل و نقل تصریح کرد: تصمیمات مدیران این حوزه، چه در عمق و چه در گستره، در زندگی مردم بسیار تاثیرگذار و حیاتی است؛ چراکه ما روزانه با سبک زندگی و رفت و آمد میلیون‌ها نفر سر و کار داریم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه امروز اهمیت حمل و نقل در کشور جا افتاده است، تاکید کرد: مساله مهم، استفاده درست از فرصت‌ها برای کار و رفع مشکلات مردم است و گرنه تنها پذیرش مسئولیت‌های مختلف، حاصلی برای هیچ کس نخواهد داشت.

معاون جدید شهردار تهران در حوزه حمل و نقل و ترافیک با تاکید بر اینکه باید روش‌ها و تاکتیک‌های نوینی را در این بخش به کار بگیریم، ادامه داد: سرعت تحولات و تغییرات در حمل و نقل بسیار زیاد است و وظیفه ما این است که با نگرش تحول‌گرا تنها بر موضوع کار و خدمت به مردم تمرکز کنیم.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود