وضع‌مان در تولید آلومینیوم خوب است؛ صنایع امیدوار باشند

طبق آمار منتشر شده از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، میزان تولید شمش آلومینیوم در سال گذشته (۱۳۹۹) با رشد ۶۱ درصدی به بیش از ۴۴۶ هزار تن رسیده است.

به گزارش ایسنا، ترکیب منحصر به فرد و خواص عالی آلومینیم، این فلز را از جمله مهمترین مواد مهندسی و ساخت مصالح تبدیل کرده است، جرم سبک، استحکام به وزن بالا و مقاومت بالا در مقابل خوردگی و زنگ زدگی، آلومینیم را تبدیل به یک فلز عالی کرده و به لحاظ کیفیت و از نظر ارزش، کاربردی‌ترین فلز بعد از آهن به شمار می آید که در تمامی بخش های صنعت به‌ویژه خودروسازی، قطعه‌سازی و لوازم خانگی پر کاربرد است. بنابراین افزلیش تولید آن می‌تواند گامی موثر در رونق تولید صنایع نیز باشد.

طی دوازده ماهه سال ۱۳۹۹ مجموع تولید شرکت‌های ایرالکو، المهدی-هرمزآل، آلومینای ایران و آلومینیوم جنوب به ۴۴۶ هزار و ۸۴۲ تن رسیده و این در حالی است که مجموع تولید در سال ۱۳۹۸، ۲۷۸ هزار و ۳۱۸ تن بوده است.

در این میان شرکت ایرالکو با تولید بیش از ۱۸۵ هزار تن بیشترین سهم از تولید را در اختیار داشت و پس از آن المهدی-هرمزآل با تولید ۱۶۳ هزار تن در جایگاه دوم قرار گرفته است. شرکت‌های سالکو (آلومینیوم جنوب) با تولید افزون بر ۷۲.۱ هزار تن و آلومینای ایران با تولید ۲۵.۴ هزار تن نیز در جایگاه سوم و چهارم قرار گرفته‌اند.

همچنین تولید آلومینیوم طی اسفند ماه سال ۱۳۹۹ نیز رشد ۳۸ درصدی را تجربه کرده و به بیش از ۴۱ هزار تن رسیده است. مجموع تولید آلومینیوم در اسفند ۱۳۹۸، ۳۰ هزار تن ثبت شده است.

انتهای پیام

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود