ابزار همیشگی صهیونیست ها

رژیم صهیونیستی هرگاه نیاز به انحراف افکار عمومی از یک اتفاق مهم داشته باشد، شایعاتی بزرگ را در خصوص شخصیت‌های مطرح منتشر می‌کند.

سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان به عنوان رهبر یکی از قدرتمندترین جریان‌های مقاومت اسلامی در منطقه که تاکنون دو بار موفق به شکست ارتش رژیم صهیونیستی شده، همواره مورد توجه رسانه‌های عبری زبان و رسانه‌های عربی کشورهای منطقه قرار دارد.

سخنرانی اخیر سید حسن نصرالله و سرفه‌های موردی وی در این سخنرانی‌ها که به مناسبت پیروزی مقاومت اسلامی لبنان و پیروزی مقاومت اسلامی فلسطین در غزه داشت، به دستمایه‌ای برای شانتاژ تبلیغاتی جدید رسانه‌های وابسته به غرب و رژیم صهیونیستی ضد نصرالله تبدیل شده است. این فعالیت رسانه ای در شرایطی دنبال می‌شود که نخبگان سیاسی اسرائیل و بخش قابل توجهی از افکار عمومی این رژیم با توجه به اطمینانی که به صحت اظهارات نصرالله دارند، بر اساس این اظهارات به این نتیجه رسیده‌اند که سرفه‌های وی در نتیجه حساسیت فصلی است و دبیرکل حزب الله لبنان از سلامت کامل برخوردار است.

با این وجود رسانه‌های صهیونیستی با همراهی برخی تریبون‌های عربی و خلیجی به دنبال شایعه پراکنی در مورد بیماری دبیرکل حزب‌الله بوده و برخی از آنها این شایعات را تا حد شدت بیماری وی به کما رفتن دبیرکل حزب الله نیز پرورش داده‌اند!

رسانه‌های اسرائیلی نیز مدعی شده اند که دبیرکل حزب الله لبنان به کرونا مبتلا شده است. این در حالی است که جواد نصرالله فرزند دبیر کل حزب‌الله لبنان در حساب توییتری خود با تایید اظهارات پدر نوشت که پدرش تنها از حساسیت‌ فصلی رنج می‌برد.

حزب الله لبنان اما همواره عادت به پاسخ خیلی سریع نسبت به شایعات مطرح شده ضد خود و رهبران این جنبش ندارد. پیش از این نیز شایعات متعددی در شبکه‌های مجازی و رسانه‌ای در خصوص ترور سید حسن نصرالله یا بیماری و حتی رحلت وی منتشر شده است. نکته مشابه در تمامی این موراد این است که شایعات مذکور زمانی منتشر می شود که بتواند در راستای ضربه به آرامش و امنیت لبنان یا در راستای عملیات روانی دشمن صهیونیستی جهت انحراف افکار عمومی از برخی سرفصل‌های رسانه‌ای به کارگیری شود.

رسانه‌های صهیونیستی در اواخر جولای 2020 زمانی که ارتش رژیم صهیونیستی پس از توهم یک نظامی زن در مورد حمله حزب‌الله به مواضع نظامی این رژیم و درگیری عناصر صهیونیست با اشباح خیالی مقاومت، به سوژه تمسخر رسانه‌ها تبدیل شد نیز شایعه مشابهی مبنی بر ترور دبیر کل حزب‌الله را پیش کشیده بودند.

ادعاهای جدید در شرایطی مطرح می‌شود که منابع متعدد رسانه‌ای و افراد نزدیک به حزب‌الله لبنان، بیماری دبیرکل حزب الله را مربوط به حساسیت فصلی اعلام کرده‌اند. در همین راستا یک منبع نزدیک به حزب الله به روزنامه الجمهوریه گفت که این اولین بار نیست که نصرالله دچار این حساسیت و عوارض ناشی از آن می‌شود، اما پیش از این مناسبت‌هایی برای سخنرانی‌های وی در زمان این عوارض پیش نمی‌آمد، ولی در سال جاری عود این حساسیت‌ها مصادف با مراسم بزرگداشت سالروز آزادسازی جنوب لبنان بود که دبیرکل حزب الله معمولاً در این روز سخنرانی می‌کند.شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله نیز چند روز پیش این سرفه ها را در نتیجه حساسیت فصلی اعلام و تاکید کرد که حال سید حسن نصرالله بحمدلله خوب است.

آنچه که از تحولات امروز منطقه و پوشش رسانه‌ای این تحولات بر می آید، شکست رژیم صهیونیستی در برابر مقاومت فلسطین و پیروزی بشار اسد در انتخابات مردمی سوریه و همچنین عملیات بزرگ نیروهای انصار الله یمن در عمق خاک رژیم آل سعود است که پروپاگاندای تبلیغاتی اسرائیل با انتشار جنجال‌های رسانه‌ای به دنبال سرپوش گذاشتن بر این واقعیت‌ها و بالاتر نشان دادن کفه ترازو به نفع محور حامی آمریکا و غرب است.

انتشار گاه و بیگاه این شایعات با وجود اطمینان از عدم صحت این اخبار توسط رسانه‌های معاند با محور مقاومت، نشان از یأس و استیصال آنها در روند مقابله با حزب الله و جریان مقاومت منطقه است. اسرائیل پیش از این بنا به اذعان صریح مقامات صهیونیست نشان داده که در صورتی که قادر به آسیب زدن به رهبران ارشد مقاومت لبنان و فلسطین باشد، تحت هیچ شرایطی از این اقدام صرف نظر نمی‌کند، اما تغییر موازنه‌ها به نفع محور مقاومت منطقه و ناتوانی اسرائیل در برابر این روند، تل‌آویو را مجبور کرده برای تحقق اهداف تاکتیکی خود در این عرصه به سمت بازی‌های رسانه‌ای و عوام فریبی سوق پیدا کند.

سایت: الف

 

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود